Planinarski dom "Vodice"

Dom je otvoren svake subote i nedjelje te blagdanom u razdoblju od 01.04. do 30.10. u tekućoj godini od 10,00 do 17,00 sati .

Na domu se nudi jednostavnija ugostiteljska ponuda jela i pića. Veće grupe potrebno je unaprijed najaviti.

Cijene noćenja:

•  za članove PD “Dubovac”                       20,00 Kn

•  za članove HPS i ostala pl. društva         20,00 Kn

•  za ne članove                                       40,00 Kn

•  za vodiče i članove HGSS ako ne vode izlet ili nisu na akciji                                                15,00Kn

• vodiči (kad vode izlet min. 10 osoba) ne plaćaju noćenje

• članovi društva koji rade na uređenju doma i okoliša ne plaćaju noćenje

Zakupnik  je obitelj  Horvat
tel. :  091 76 39 643 ,   01 33 62 725  ,   098 95 71 177
hrvoje.horvat@zg.htnet.hr

U tijeku su aktivnosti oko sređivanje imovinsko pravnih odnosa oko doma i zemljišta na kojem je izgrađen. Nakon toga planira se ponovno uređenje doma. Kao prioritet postavljeno je uvođenje struje i vode u dom. Nakon toga bi se pristupilo uređenju spavaonica u tavanskom prostoru, izgradnji sanitarnog čvora i tuš kabina u prizemlju i proširenju dnevnog boravka. Željeni kapacitet doma je i oko 50 ležajeva u dvokrevetnim i četverokrvetnim sobama.

Pl. dom Vodice kod Sošica

Nakon otvaranja Karlovačke transverzale, danas obilaznice, 1958. godine pokazala se potreba za smještajem na polovici staze (staza je bila duga 76 km) u blizini Ječmišta.
Radi izvora pitke vode za lokaciju novog, isprva zamišljenog planinarskog skoloništa, izabran je lokalitet Vodica.
Gradnja doma započinje 18.07.1959. godine uz velik trud i zalaganje većine članova Društva. Dom je predan na upotrebu tijekom 1961. godine.
Godine 1977. godine pristupilo se dogradnji i proširenju doma na Vodicama sa ciljem da se uvede struja i voda i omogući spavanje za 70 planinara.
Nažalost planovi nisu u potpunosti uspjeli pa je kapacitet doma cca 50 ležajeva bez struje i vode u samom objektu.
Tijekom 2003. godine postavljen je  novi poljski WC, a 2004. godine dom je kompletno oličen.